Cuma, 24 Eylül 2021

Isıya Dayanıklı Silikon Conta

Silikon conta kullanım alanı en geniş olan ve bundan dolayı çok tercih edilen bir materyaldir. Yüksek ısıya dayanıklı olmasıyla bilinen silikon contaların kullanımı 2. Dünya savaşına dayanmaktadır. Kullanılmaya başlandığı zamandan günümüze kadar kullanımı yoğun olarak devam etmektedir. Günümüzde gelişen teknolojiyle beraber silikon conta kullanımının alanı da giderek genişlemektedir. Isıya dayanıklı silikon conta neme de oldukça dayanıklıdır ve elektrik yalıtımı mevcuttur. Bu özelliklerinden dolayı silikon contalar birçok farklı alandan yoğun olarak kullanılmaktadır.

Isıya Dayanıklı Silikon Conta Hangi Yüzeylerde Nasıl Kullanılır
Isıya dayanıklı silikon conta birçok farklı materyalde kullanılmasıyla tercih edilmektedir. Metallerde, seramikte, cam yüzeylerde, plastik, seramik ve sert lastik yüzeylerde kullanıma uygundur. Bununla beraber ısıya dayanıklı silikon conta uygulaması tıp ve gıda sektöründe dahil kullanıma uygundur. Kullanılan yüzeyin ağır boyalı veya vernikli olması durumlarında da kullanıma oldukça uygun bir materyaldir. Tüm bu alanlarda silikon conta kullanılabilirken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Bu noktalar ile gerçekleştireceğiniz işlemden başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

Öncelikle Isıya dayanıklı silikon conta kullanacağınız alanın yağsız, temiz ve kuru olması gerekmektedir. Kuru ve temiz alanlarda gerçekleştireceğiniz silikon conta işlemlerinde başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Islak ya da yağlı zeminlerde yapacağınız işlemlerde etkili bir sonuç almanız mümkün olmayacaktır.

Isıya dayanıklı silikon conta bütün yalıtım ve contalama işlemlerinde rahatlıkla kullanılmaktadır. Su sızdırmaz özellikte olması ve neme dayanıklılığı ile su geçen borularda ya da nem olabilecek alanlarda güvenle kullanılmaktadır. Bununla beraber yüksek ısıya dayanıklılığı ile de kullanım alanını genişletmektedir.

Isıya Dayanıklı Silikon Conta Kullanım Alanları
Birçok farklı yüzeyde boyalı ya da boyasız alanlarda kullanıma uygun olmasıyla Isıya dayanıklı silikon conta kullanım alanı oldukça fazladır. Silikon denildiği zaman evde ve basit işlerde kullanılması gibi basit işler gelse de silikonun kullanım alanı oldukça geniştir. Giderlerden otomobil sektörüne kadar geniş bir kullanım alanı sunar.

Otomobillerde silikon conta kullanımı oldukça yaygındır. Sıvı sızdırmamasıyla Isıya dayanıklı silikon conta otomobillerde yağ sızdırmasını engellemek amacıyla kullanılır. Bununla beraber gıda ve tıbbi alanlarda da kullanıma uygun bir yapısı vardır. Uzun süreli kullanım imkanı sunması ve yüksek ısıya dayanıklı olmasıyla her alanda güvenle kullanabilirsiniz. İyi bir yalıtım işi görmesiyle çeşme, musluk gibi alanlarda da güvenle kullanabilirsiniz.

Esneme özelliği bulunan Isıya dayanıklı silikon conta elastik yapısını uzun süre korumaktadır. Nem sayesinde sertleşen yapısıyla sağlam bir yapışma sağlayarak elastik yapısıyla birçok alan için uygundur. Profesyonel şekilde ya da kendi imkanlarınızla uyguladığınız zaman bile etkili bir sonuç alırsınız. Temiz ve kuru bir yüzeye uygulanması şartıyla her zaman mükemmel sonuçlar almanızı sağlayan bir materyaldir. Isıya dayanıklı silikon conta 250 derece kadar sıcaklığa dayanarak bulunduğu alan alev almadığı sürece güvenle kullanacağınız bir materyaldir.

Bunlar da İlgini Çekebilir

Silikon Sünger Ürünler

Polisiloksan ya da bilinen adıyla silikon çok iyi elektrik yalıtımı ve kimyasal yalıtım özelliğiyle öne …

Yüksek Isıya Dayanıklı Silikon Parçalar

Silikon, silisyum ve oksijen atomunun bileşiminden meydana gelen yüksek yalıtkanlık özelliği sağlayan polimer türüdür. Mukavemet …

WhatsApp WhatsApp us