Cuma, 24 Eylül 2021

Silikon Co Ex Ürünleri

Silikon malzemelerin kullanımı her geçen gün artmaya devam etmektedir. Bu artış beraberinde gelişen teknolojinin de yardımıyla yeni makineler yardımıyla üretimin sağlanmasına destek olmaktadır. Birçok farklı sektörde kullanılan ürünler içerisinde silikon Co Ex ürünleri de yerini almaktadır. Silikon Co Ex kullanımı için endüstride birçok farklı imkan yaratılmaktadır. Silikon Co Ex bir kontrol ve denetim sisteminin bulunduğu bu sistemin elektronik olarak yönetildiği yeni bir süreç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Silikon Co-Ex tesisi, bir Co-Ex boru kafasına bağlı bir kayışla, vakum için kullanılan bir fırın grubu, iki eksenli lazer ölçüsü ve bu mekanizmaların birbirinden beslenebilmesi için motorlu beslenme silindirine sahip bir kesme cihazıdır. Lazer kesim yapabilmesiyle ön plana çıkan cihaz iki eksenli lazer kafası sayesinde sistem tüpünün dış çapını ölçerek görselleştirir ve bunun için gerekirse Co-Ex hızını ayarlayarak üretim sürecini gerçekleştirir. Bu Süreç içerisinde birçok silikon Co Ex ürünleri ortaya çıkmaktadır.

Elektronik bir sistem çalışmasıyla önceden gerçekleştirilen işlemlerin formüllerini hafızasında tutabilmesiyle bilinir. Bu süreç üretim aşamasında oldukça kolaylık sağlamaktadır. Bu sayede otomatik üretim yapılabilmesini sağlar. Bu sayede hazırlanan formülle silikon Co Ex ürünleri için düzenli kontrol sağlanmasına yardımcı olur. Sabit ve tekrarlayan yüksek hassasiyetli bir cihazdır.

Silikon Co Ex ürünleri üretim esnasında eriyik durumdaki silikonların işlenmesine kadar geniş bir uygulama imkanı sunar. Farklı sıcaklıklara sahip materyaller birleştirilerek işlenebilir hale getirilir. Silikon Co Ex ürünleri için farklı sıcaklıklar kullanılması gerekebilir. Bu çıkarılacak ürüne göre farklılık göstermektedir. Bu çalışma şekli önceden zor gibi görünse de Co-Ex teknoloji sayesinde farklı sıcaklıktaki elementler bir araya gelerek sıcaklık ayarı düzenli olarak takip edilebilmektedir.

Silikon Co-Ex Ürün Çeşitleri
Silikon Co Ex ürünleri için birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Özel lazer kesim tekniği ve farklı ısı dereceleri ayarlanmaya imkan tanıyan teknoloji sayesinde basit yuvarlak ya da kare sistemlerden daha komplike ürünlere kadar birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Bu ürün genişlikleri arasında silikonun ısıya dayanıklılığı ve gıda alanından otomotiv alanına kadar geniş kullanım alanı birleşince Co-Ex ürünleri üretim aşamasında büyük kolaylıklar sağlayan bir teknoloji olarak kendi göstermektedir.

Gelişen teknolojinin silikonla buluşması sonucunda birçok farklı ürün üretilmektedir. Sızdırmazlık ürünleri, filtreler, contalar, izolasyon malzemeleri, silikon süngerler, implant ve silikon tüp gibi tıbbi uygulama alanlarında kullanılmak üzere birçok ürün çeşitliliği mevcuttur. Silikon Co Ex ürünleri teması halinde gıda ya da canlı üzerinde bir yan etkisi bulunmadığından dolayı yoğun güvenle kullanılmaktadır. Teknolojinin birleşmesiyle ortaya çıkan Co-Ex teknolojisi sayesinde de ürün çeşitliliği ve üretim hızı artmaktadır. Basit kare ve yuvarlak gibi sıradan işlerin yanında daha kapsamlı işlerin formüller haline getirilerek elektronik bir sistem üretilmesine imkan sağlayan bu teknoloji sayesinde silikon üretiminde çeşitlik artmaya başlamıştır.

Bunlar da İlgini Çekebilir

Silikon Sünger Ürünler

Polisiloksan ya da bilinen adıyla silikon çok iyi elektrik yalıtımı ve kimyasal yalıtım özelliğiyle öne …

Yüksek Isıya Dayanıklı Silikon Parçalar

Silikon, silisyum ve oksijen atomunun bileşiminden meydana gelen yüksek yalıtkanlık özelliği sağlayan polimer türüdür. Mukavemet …

WhatsApp WhatsApp us