Cuma, 24 Eylül 2021

Silikon Sünger Ürünler

Polisiloksan ya da bilinen adıyla silikon çok iyi elektrik yalıtımı ve kimyasal yalıtım özelliğiyle öne çıkmaktadır. Silisyum ve oksijen atomlarının bileşiminden meydana gelen polimerlerin ortak adı olarak karşımıza çıkmaktadır. Silikon madde genellikle sıvı malzemelerden üretilmekle birlikte reçine biçiminde de silikon sünger ürünler olarak üretilmektedir. Yalıtkanlığının yanı sıra elastikiyet özelliğiyle tekstil, kozmetik gibi sektörlerin de en çok tercih ettiği elementlerden birisi olmayı sürdürmektedir. Kullanım alanları bakımından silikonların çok geniş alanlara yayılım gösterdiğini kesin olarak dikkate almamız gerekmektedir.

Silikon Sünger Ürün Çeşitleri
Yapı malzemelerinden kozmetik ürünlerine, temizlik ürünlerinden mobilya sektörüne varıncaya kadar silikon sünger ürünler oldukça yaygın kullanım alanına sahiptir.
• makyaj süngeri
• bulaşık süngeri
• sıvı geçirmez kulaklık
• silikon süngerden seyahat yastığı
• bulaşık eldiveni
ve daha pek çok ürünlerin kullanımında silikon sünger malzemenin en çok tercih edilenler arasında geldiğini kesinlikle dile getirmemiz gerekmektedir.

Kişisel Bakımda Yeni Trend : Silikon Makyaj Süngeri
Kozmetik sektöründe silikon sünger ürünler giderek rağbet görmeye başladı. Nitekim bunlar arasında makyaj süngeri en çok tercih edilenler arasında yer almayı sürdürmektedir. Jelimsi kıvamıyla kimyasalları emme ve içine hapsetme özelliğiyle makyajı çıkarmada en çok kullanılacak silikon süngerler arasında yer almaktadır.

Kişisel bakımda yapay malzemeler yerine silikon sünger sayesinde en doğal çözümlerle makyaj sorunlarına çok kısa sürede çözüm bulmak hedeflenmektedir. Bu sayede bayanların makyaj çıkarmak için aynanın karşısında saatlerce uğraması tamamen ortadan kalkmış olacak.

Silikon Süngerin Sektörel Kullanımına Bakış
Silikon süngerler son derece güçlü yalıtımıyla özellikle de elektrik yalıtımıyla pek çok sektörde yaygın olarak tercih edilmektedir. Silikon süngerler kullanılan alanlara göre ele alınırsa kozmetiğin ilk sırada geldiğini kesinlikle dikkate almamız gerekmektedir. Makyaj süngeri olarak da adlandırılan silikon sünger ürünler sayesinde ciltten makyajı çıkarmanın artık, kabusa dönüşmesi tamamıyla ortadan kalkmış olmakta.

Silikon süngerler temizlik malzemeleri olarak bulaşık eldiveni ve bulaşık süngeri olarak da hijyeni %100 düzeyine çıkarmada son derece etkili. Sıvı hapseden özelliğiyle en yaygın kullanılan yalıtımlı ürünler arasında yer almaktadır.
Silikon süngerlerin kullanılan alanlarından bir başkası da kuşkusuz mobilya sektörü gelmektedir. Silikon süngerler sayesinde dayanıklı mobilya takımlarının imalatı gerçekleştirilmekte ve ayrıca elektriğe karşı üst düzey yalıtım özelliği sayesinde gerçekten de yaygın bir kullanım alanına sahip olmaktadır.

Bütün bu fark yaratan kriterleri incelersek silikon sünger üretiminin gerçekten de önde gelen ürünleri bir arada taşıdığı görülmektedir. Mukavemetiyle önde gelen silisyum ve oksijen atomunun bileşiminden oluşmuştur. Polimer türleri arasında elektrik iletkenliğini keserek yalıtımı en üst seviyeye çıkaran polimer grubu olması bakımından tercih edilme bakımından ilk sıradaki yerini koruduğunun mutlaka altını çizmemiz gerekmektedir.

Silikon sünger bazlı ürünlerin kullanım alanları günden güne artış göstermektedir. Yalıtkanlığının yanı sıra sıvıyı emme konusunda diğer kozmetik ürünlerinden daha doğal çözüm sunması bakımından yaygın olarak kullanılmaya devam edilenler arasında gelmektedir.

Bunlar da İlgini Çekebilir

Yüksek Isıya Dayanıklı Silikon Parçalar

Silikon, silisyum ve oksijen atomunun bileşiminden meydana gelen yüksek yalıtkanlık özelliği sağlayan polimer türüdür. Mukavemet …

Silikon Conta

Silikon malzemelerin kullanımı her geçen gün artmaya devam etmektedir. Bu artış beraberinde gelişen teknolojinin de …

WhatsApp WhatsApp us