Cuma, 24 Eylül 2021

Yüksek Isıya Dayanıklı Silikon Parçalar

Silikon, silisyum ve oksijen atomunun bileşiminden meydana gelen yüksek yalıtkanlık özelliği sağlayan polimer türüdür. Mukavemet özelliği oldukça yüksek olması nedeniyle yüksek ısıya dayanıklı silikon parçalar arasında yaygın olarak tercih edilmektedir. Tadilat işlerinde, ısıtıcıların conta ya da sızdırmazlık işlemlerinde, montaj & tamirat işlerinde yüksek ısıya dayanıklı özelliği bakımından en çok tercih edilmektedir. Şeffaf, akrilik, kırmızı, beyaz, gri gibi farklı renk seçenekleri bulunmaktadır. Yüksek ısıya dayanıklı olmasıyla 1250 derecelik yüksek sıcaklıklarda dahi ortamın ısısını sızdırmaz özellikte imal edilmiştir.

Yüksek Isıya Dayanıklı Beyaz Silikon Parçalar
1250 derece yüksek ısıya dayanıklıdır. Şömineler, elektrikli sobalar gibi yüksek sıcaklıktaki elektronikli ev aletlerinin sızdırmazlık ve montaj işlerinde yalıtkanlık elde etmek amacıyla rahatlıkla kullanılabilir. Oldukça yüksek ısıya karşı mukavemeti yüksek olması nedeniyle solventsiz ultraviyole ışınlarına karşı da gerçekten de dayanıklıdır. Nem karşısında sertleşerek elastikiyet özelliğini kesinlikle zamanla yitirmemektedir. Sıfırın altında 30 derece sıcaklıkta dahi güçlü sonuçlarla karşılaşmaya imkan tanımaktadır.

Yüksek Isıya Dayanıklı Kırmızı Silikon Parçalar
UV ışınlarına karşı son derece dayanıklıdır. Solventsiz ultraviyole ışınlarına karşı yüksek ısıya dayanıklı silikon parçalar dendiği zaman gerçekten de yaygın bir şekilde kullanıma olanak tanıdığının altını çizmemiz gerekmektedir. Endüstriyel makinelerin montaj&tadilat işlemlerinde ve elektrikli ev aletlerinin sızdırmazlık işlemlerinde en çok tercih edilenlerden birisi olarak gerçekten de yaygın bir şekilde kullanım alanı bulunduğunu kesinlikle dikkate almamız gerekmektedir. Yüksek ısı koşullarında son derece dayanıklılık özelliğiyle önde gelmesi açısından silikon malzemenin en çok tercih edilenleri arasında bulunmaktadır.

Yüksek Isıya Karşı Dayanıklı Silikonun Avantajları
• solventsiz uv ışınlarına karşı son derece dayanıklıdır.
• sıcaklığa karşı mukavemet derecesi -50-1250 derece değerleri arasında değişkenlik göstermektedir.
• akrilik, şeffaf, beyaz, gri ve kırmızı gibi seçenekler bulunmaktadır.
• nem karşısında sertlik elde eder ve daimi elastikiyetini kesinlikle yitirmez.
• ürün 2 yıl net garanti kapsamında tutulmaktadır.

Bu avantajlarıyla yalıtım ve mukavemet bakımından diğer sıradan ürünlerin aksine öne çıktığını dikkate almamız gerekmektedir. Bu sözünü ettiğimiz ürünün kullanım ömrünü uzatmak açısından fark yaratmaktadır. Öte taraftan yüksek ısıya dayanıklı silikon parçalar yapı tadilatı içinde çatlaklar ve derz yüzeylerin örtülmesi için gerçekten de en kullanışlı ürün grupları arasında yer almaktadır. Yalıtkanlığının yanında yüksek sıcaklık değerlerinde de son derece kullanışlı ürünlerden birisi olmayı sürdürmektedir. Nemle kür haline gelerek asetoksi bazlı kolay uygulanabilir silikon parçalar arasında yer almaktadır.

UV ışınlarına karşı da son derece dayanıklı olup tam 2 yıl üretim garantisiyle de kullanma teminatı vermektedir. Silikonun oldukça yüksek dayanıklılığının yine yüksek sıcaklık koşullarına karşı son derece dayanıklılığıyla öne çıkması nedeniyle gerçekten de son derece yaygın kullanıma yer verdiğini kesinlikle dikkate almamız gerekmektedir. Silikon parçalar arasında üstünlükleriyle diğerlerinden tamamıyla ayrılarak fark yaratan avantajlarıyla her açıdan öne çıkan ürün grupları arasındaki yerini koruyan mukavemetli ürün kategorisini oluşturur.

Bunlar da İlgini Çekebilir

Silikon Sünger Ürünler

Polisiloksan ya da bilinen adıyla silikon çok iyi elektrik yalıtımı ve kimyasal yalıtım özelliğiyle öne …

Silikon Conta

Silikon malzemelerin kullanımı her geçen gün artmaya devam etmektedir. Bu artış beraberinde gelişen teknolojinin de …

WhatsApp WhatsApp us