Cuma, 24 Eylül 2021

Silikon Enjeksiyon Parçaları

Yük ısıya dayanımlı kısa çevirme süresinin gerekli olduğu durumlarda silikon enjeksiyon yöntemi uygulanmaktadır. Bu uygulama gelişen teknolojiyle beraber her geçen gün daha fazla kullanılmaktadır. Birçok farklı sektörde kullanıma uygun silikon, enjeksiyon sistemiyle birleşerek otomotiv sektöründen tıbbi sektöre kadar birçok alanda yoğun olarak kullanılır hale gelmiştir. Silikon enjeksiyon sayesinde esnek esnek ürünler elde edilir. Bu ürünlerinde elde dilmesinde silikon enjeksiyon parçaları oldukça önemlidir.

Silikon enjeksiyon en genel tabiriyle kauçuk gibi esnek termoplastik gibi çevrim süresi kısa malzeme olarak tanımlanmaktadır. Termoplastik gibi denilse de sıvı enjeksiyon işleminde kullanılan parçalar ve işlemler sonucu termoplastik ısı emilimizasyonu ile katılaşırken silikon enjeksiyon uygulaması ısı emilimizasyonu da katılaşır. Silikon enjeksiyon malzemeleri bundan dolayı geniş bir ürün çeşitliliği sunmamaktadır.

Silikon Enjeksiyon Uygulamasının Sağladığı Avantajlar
Silikon enjeksiyon ile üretilin ürünler kürleme reaksiyonu oldukça düşük olarak üretilmektedir. Bununla beraber gıda ve tıbbi unsurlara teması halinde herhangi etki yaratmayacak sıhhi ürünler arasında yer almaktadır. Gıda ve tıbbi alanda kullanıma uygun olduğu doğrudan temas halinde herhangi sağlık sorunu da yaşatmaz. Isıda erimeyen bir yapısı olmasından dolayı yüksek ısıya oldukça dayanıklı ürünler arasında yer almaktadır.

Silikon enjeksiyon parçaları son teknolojiyle birleşerek ortaya çıkan ürünler birçok farklı alanda güvenle kullanılmaktadır. Yüksek ısıda da düşük ısı sıcaklığında da esnekliğini koruyan bir yapıya sahiptir. Herhangi bir yanma anında silikon enjeksiyon ürünlerinden çıkan gazlarda ihmal edilebilecek sevidedir. Bununla beraber OZON ve UV dayanımı mevcut ürünler üretilmesine katkı sağlamaktadır.

Silikon Enjeksiyon Parçaları
Silikon enjeksiyon makineleri termoplastik malzemeleri işlemektedir. Bu işlemin etkili bir şekilde gerçekleştirilebilmesi içinde enjeksiyon makinesine eklenmesi gereken bazı parçalar bulunur. Eklenecek malzemeler üretilecek parçaların komplikasyon derecelerine göre değişebilir. Silikon enjeksiyon parçaları sayesinde birçok farklı ürün ortaya çıkartılmasına yardımcı olacaktır. Silikon Enjeksiyon makinesine eklenecek malzemeleri biraz daha detaylandırmak gerekmektedir.

Karıştırma Ünitesi
Karıştırma ünitesi silikon enjeksiyon parçaları içinde en önemli olan parçadır. Karıştırma ünitesi sayesinde üretilecek ürünün renk ve eklenen diğer katkı maddelerinin homojen bir şekilde karışması sağlanır. Bununla beraber karıştırma ünitesi üretilecek ürünün miktarına ve enjeksiyon makinesine göre ayarlanabilmektedir. Silikon enjeksiyon ile üretilen ürünler tüketiciye 20 litrelik kutularda ya da 200 litrelik variller ile sunulur.

Karıştırıcı Kafa
Karıştırıcı kafa, silikon enjeksiyon parçaları içerisinde karıştırma ünitesi ile kullanılır. Eriyerek akan malzemeleri karıştırma ünitesi karıştırıcı kafa sayesinde homojen bir şekilde harmanlayarak işlemi gerçekleştirir.

Statik Mikser
Statik mikserde silikon enjeksiyon parçaları içinde karıştırıcı ünitesi ile bir arada kullanılan bir parçadır. Statik mikser sayesinde eriyik halde gelen madde hızlı bir şekilde karıştırılarak mevcut ısısını kaybetmez.

Vakum Pompası
Vakum torbası, kalıp gözlerine malzemelerin aktarılması esnasında oluşabilecek hava kabarcıklılarını önler. Bununla beraber enjeksiyon hızını kontrol altına tutarak malzemenin ısınmasını önleyen silikon enjeksiyon parçaları arasındadır.

Fırçalama ünitesi
Fırçalama ünitesi de silikon enjeksiyon parçaları arasında oldukça önemli bir görevi vardır. Hazırlanan ürünlerin kalıplara dökülmesinden sonra parçaları zarar görmeden sorunsuz bir şekilde kalıptan çıkartmayı sağlar.

Bunlar da İlgini Çekebilir

Silikon Hortum

Silikon hortum, dayanıklı olmasıyla birçok sektör tarafından kullanılmaktadır. Silikon hortumlar ısıya, neme ve aşınmaya oldukça …

Silikon Kozmetik Ürünleri

Silikon genellikle evde küçük işler için kullandığımız bir malzeme olarak görülmektedir. Bu durumun aksine silikon …

WhatsApp WhatsApp us