Cuma, 24 Eylül 2021

Silikon Foam

Silikon foam, contalama, levha ve yangın durdurucular olarak kullanılan sentetik kauçuk ürünlerdir. Katı, sıvı ve kürlenmiş formda olmak üzere çeşitleri bulunmaktadır. Silikonun en çok tercih edilen çeşitleri arasında yer alır. Dayanıklı olmasıyla beraber yangın durdurma ve yangın esnasında tepkime girmemesiyle birçok alanda tercih edilmektedir. Sünger formunda olan bu silikon sıvı ya da katı tabaklar şeklinde kullanılacak çeşitleri mevcuttur. Isı dayanıklılığının yanında ses yalıtımı, darbe dayanıklılığı ve uzun ömürlü olmasıyla birçok farklı alanda güvenle kullanılmaktadır. Ağırlık yapmayan formülüyle uygulandığı alanlarda tam verimlilik sağlamasıyla bilinmektedir.

Silikon foam sağladığı faydalar ve geniş ürün yelpazesiyle birçok farklı sektör tarafından kullanılmaktadır. Farklı sektörler tarafından tercih edilir olmasının en büyük etkeni uygulanılacak alanda tam verimlilik sağlayarak uyum sağlamasıdır. Bundan dolayı silikon foam mobilya, taşımacılık, halı ve döşeme altlıkları, oyuncak, tekstil, spor uygulamaları ve yalıtım gibi sektörlerde bulunana kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Katı ya da sıvı olarak kullanılabilir yapıda olmasıyla kullanılan alana uyum sağlayan bir ürün olarak dikkat çekmektedir. Katı formları sünger halinde bulunan yapısıyla en büyük alandan en küçük olanına kadar kullanılma imkanı sunar. Bununla beraber sıvı Silikon foam ise silikon tabancası yardımıyla kullanılmaktadır. Tüp içerisinde bulunan ürün dışarı çıkmasıyla beraber oksijenle temasıyla köpük formunu alır ve kolay bir uygulama imkanı yaratır. Böylelikle kapı gibi alanlarda yalıtım işlemi görmesi ya da yangın durdurucu özelliğiyle güvenle kullanılmaktadır.

Silikon Foam Özellikleri
Silikon foam kolay kullanımı ve her yüzeye uyumlu hale gelmesiyle sık tercih edilmektedir. Tercih edilirliğini arttıran önemli etkenlerden biride sağladığı faydalar ve özellikleridir. Farklı formlarda bulunan çeşitleri sayesinde her alanda kullanılarak yalıtım ve yangın söndürücü görevi gören bir üründür. Hafif olmasının yanında uygun maliyeti ve her alanda kullanıma uygun olması birçok sektör tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır.

• Silikon foam ısı yalıtımı gören kurtarıcı bir üründür. İnce bir yapıya sahip olmasına rağmen kullanıldığı alanda maksimumum ısı yalıtımı sağlamasıyla dikkat çekmektedir.
• Silikon foam, köpük şeklinde bulunan çeşitleri sayesinde paneller, levhalar, kirişler gibi alanlarda kullanıma uygundur. Kullanıldığı alanda darbelere karşı tam koruma sağlar.
• Yüksek sıcaklık köpük halkalar sayesinde yüksek sıcaklıkta kullanılan ürünler için sızdırmazlık göre görmektedir. Bununla beraber ürünleri nemden de korumaktadır.
• Hava şartlarına dayanıklı yüksek sıcaklık silikon köpüler sayesinde uygulama yapılan alan olumsuz hava şartlarına karşı korunur. Yağmur kar ya da güneşe maruz kalması durumunda dahi esnekliğini koruyan bir yapıya sahiptir.
• Kumaş takviyeli yüksek sıcaklık silikon köpük şeritler, bu silikon şeritler contalama işlemlerinde kullanılmasıyla bilinmektedir. Arada koruyucu görev gören bir ekipmandır.
• Alev geciktirici yüksek sıcaklık silikon köpük levhalar ve şeritler, Silikon foam arasında yer alan önemli bir malzeme çeşididir. Kendiliğinden sönen silikon şeritlerdir. Yangın durdurucu özelliği ile sıklıkla tercih edilmektedir.

Bunlar da İlgini Çekebilir

Silikon Hortum

Silikon hortum, dayanıklı olmasıyla birçok sektör tarafından kullanılmaktadır. Silikon hortumlar ısıya, neme ve aşınmaya oldukça …

Silikon Kozmetik Ürünleri

Silikon genellikle evde küçük işler için kullandığımız bir malzeme olarak görülmektedir. Bu durumun aksine silikon …

WhatsApp WhatsApp us