Cuma, 24 Eylül 2021

Silikon Levha Plaka Ürünler

Silikon levha plaka ürünler, elastik yapıya sahip olup belirli düzeyde ısıya dayanıklı yapısı ile tercih edilen ürünler arasındadır. İçinde yer alan sentetik kauçuk sayesinde yüksek ısılarda dahi tepkimeye girmeyerek yapısını korur. Yüksek sıcaklık içeren işletmelerde tercih edilen silikon levha plaka ürünler insan sağlığına zarar vermeyen yapısı nedeni ile de gönül rahatlığıyla kullanılır. Belirli standartlarda üretilmekte olan silikon levha plaka ürünler, ihtiyaca uygun şekilde boyutlandırılabilmektedir. Kalınlığı 1 ila 100 mm arasında değişmekte olup maksimum genişliği ise 4 metreyi bulmaktadır. Ürün rengi genellikle kırmızı tondadır.

Silikon Levha Plaka Ürün Özellikleri
Silikon levha plaka ürünler, yüksek ısının hakim olduğu ortamlarda kullanılan elastik yapılı ürünlerdir. 250°’ye varan sıcaklık koşullarında dahi bozulmayan yapısı nedeni ile ikamesiz olarak tercih edilmektedir. Bu ürünlerde herhangi bir koku bulunmadığı için gıda sanayi dahil olmak üzere birçok iş kolunda da kullanılabilir.

Silikon levha plaka ürünler belirli bir standarda uygun olmak üzere üretilmektedir. Standart haricinde özel imalatla da isteğe göre üretim yapılabilmektedir. Ülkemizde silikon levha plaka üretimi yapılmadığı için bu malzemeler genellikle ithal edilmektedir. İthal edilen ürünlerin fiyatları ithal edildikleri ülkelere göre farklılık gösterir. Uzak Doğu menşeli silikon levha plaka ürünler, Avrupa ülkelerinden gelen ürünlere oranla daha ucuzdur. Fakat kullanılan malzemenin kaliteli bir yapıya sahip olmasını istiyorsanız ve kullandığınız malzemenin sağlığı tehdit eden yapıda olmamasını istiyorsanız Avrupa ülkelerinde üretilen ürünlere yönelmeniz tavsiye edilir. Ayrıca bu silikon levha plaka ürünler Uzak Doğu üretimi olan silikon levha plaka ürünlere oranla daha kaliteli yapıdadır. Gıda sektörü gibi oldukça dikkat edilmesi gereken bir sektörde bu ürünü kullanacaksanız Avrupa ülkeleri tarafından üretilen ürünleri tercih etmeniz önerilir.

Ürünler üretimleri itibari ile kırmızı renkte veya şeffaf olmaktadır. Silikon levha plaka ürünler, silikon conta olarak adlandırılmakta olup kalitesine ve boyutuna göre farklı fiyat politikalarına tabidir. İthal olmayan ürünler az bulunduğu için ithal ürünlere oranla daha pahalıdır. Ebatlara uygun kalınlığa sahip ürünlerle ihtiyaç duyduğunuz sektörde bu ürünleri gönül rahatlığı ile kullanmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Silikon Levha Plaka Ürünler Nerelerde Kullanılır?
Silikon levha plaka ürünler, kokusuz ve ısıya dayanıklı yapısı sayesinde birbirinden farklı sektörde kullanılan bir ürün haline gelmiştir. Bu ürünler kauçuk esaslı veya kauçuk esaslı olmama haliyle ikiye ayrılır. Yapışmaz ve sağlam yapısı sayesinde tıp sektöründe kullanılabilir.

Bunun yanı sıra gıda alanında ısının etkili olduğu bölümlerde silikon levha plaka ürünler sıklıkla kullanılmaktadır. Tıp ve gıda sektörünün yanı sıra seligrafi alanında ve ambalaj paketleme sektöründe de kullanılan bu ürün, kimyasal tepkimeye girmediği için uzun yıllar boyunca kullanılabilir yapıya sahiptir. Yağa ve asitlere dirençli yapısı sayesinde kimya sektöründe de kullanılabilir. İnsan sağlığını olumsuz etkilemediği için gönül rahatlığı ile kullanımı söz konusudur.

Bunlar da İlgini Çekebilir

Silikon Hamuru

Silikon malzemeler birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Farklı kullanım alanlarıyla da neredeyse bütün sektörde kullanıma uygun …

Silikon Hortum

Silikon hortum, dayanıklı olmasıyla birçok sektör tarafından kullanılmaktadır. Silikon hortumlar ısıya, neme ve aşınmaya oldukça …

WhatsApp WhatsApp us