Cuma, 24 Eylül 2021

Silikon Medikal Ürünler

Silikon medikal ürünler, genellikle ameliyat gibi ciddi operasyonlar sonrasında kullanılan ürünlerdir. Sağlığa zarar vermeyen yapısı ve kokusuz olması nedeni ile silikon kullanılarak üretilen bu ürünler ile eski sağlığınıza hızlıca kavuşmanız hedeflenir. Silikon medikal ürünler, farklı kategorilerde üretilmekte olan ürünlerdir. Bazı ürünler kasları yeterli gelişim düzeyine ulaşmamış kişilerin kullanımı için üretilirken bazı ürünler ise yaralanma durumunda kullanılan ürünlerdir.

Bu ürünlerin kullanımı genellikle doktor tavsiyesi üzerine olmaktadır. Silikon yapısı itibari ile kokusuz ve sağlığı tehdit etmeyen bir yapıya sahip olduğu için medikal ürünlerde gönül rahatlığı ile kullanılmaktadır. Beslenme tüpü, dış sıkma önleyici, yara bandı, ayak bandajı, kulak tıkacı, patik çorap vb. medikal ürünlerin üretiminde kullanılan silikon, sağlığınızı koruyabilmeniz adına da kullanılan bir üründür.

Silikon Topuk Çorabı
Silikon medikal ürünler denildiği zaman akla gelen ilk ürün olan silikon topuk çorabı, genellikle topuk dikeni gibi günlük hayatta rahatsız hissetmenize neden olacak bozuklukları gidermek için kullanılır. Silikon topuk çorabı kullandığınız zaman fazla yürüme sonucu topuk bölgenizde hissettiğiniz ağrılarda yaşanan azalmayı görebilirsiniz.

Silikon topuk çorabı sayesinde mevcut olan topuk dikeni probleminin ilerleme riskini ortadan kaldırarak yürüme zorluğu yaşamadan gününüzü verimli hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda bu çoraplar ayakkabı kullanımını da engellemediği için ayakkabı içerisinde ayağınızı rahatlatacaktır. Silikondan üretildiği için oldukça esnek bir yapıya sahip olan bu çorabı rahatça giyebilirsiniz.

Silikon El Terapi Topu
Silikon medikal ürünler arasında sıklıkla tercih edilen silikon el terapi topu, el kaslarında zayıflama olan hastaların kaslarını geliştirmek maksadı ile kullandığı ürünlerdir. Bu ürün, uzun süre boyunca el kaslarını kullanmamış veya geçirdiği bir travmaya bağlı olarak el kaslarında zayıflama yaşayan hastalarda kullanılmaktadır.

Silikon el terapi topu kişinin avucuna sığabilecek büyüklüğe sahiptir. El veya parmak kaslarında zayıflama görülen hastaların bu ürünü avucunun içine alıp sıkması ve bırakması sureti ile egzersize devam etmesi önerilir. Egzersiz devam ettiği sürece avuç içerisinde gerçekleşecek kan akışında da rahatlama meydana gelecektir. Bu ürün farklı renklerde ve boyutlarda üretilebilir. Temizliği de oldukça kolay olduğu için sağlığınıza zarar verme riskini ortadan kaldırarak gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Silikon Ayak Bunyon Koruyucu
Silikon medikal ürünler arasında tercih edilen bir diğer ürün ise ayak bunyon koruyucudur. Bu ürün sayesinde hallux valgus deformesi önlenmektedir. Ayak parmaklarınızın yanında çıkan sert ve kemiksi görünümü ortadan kaldırmak istiyorsanız bu ürünü kullanarak kemiğinizin düzelmesini sağlayabilirsiniz.

Bu ürünün temel amacı ayak parmaklarında meydana gelen deforme durumunu engelleyerek ağrıları gidermektir. Silikondan üretilen bu ürün sayesinde ayaklarınızda bir koku meydana gelme durumu da söz konusu olmaz. Çorap altına da rahatlıkla giyebileceğiniz bu ürün sayesinde ayak parmaklarınızda meydana gelen görünüm bozukluklarını ortadan kaldırarak sağlıklı bir yürüyüş kazanabilirsiniz. Giydiğiniz ayakkabıların da ayaklarınızı rahatsız etmemesi ürünü vazgeçilmez kılacaktır.

Bunlar da İlgini Çekebilir

Silikon Hamuru

Silikon malzemeler birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Farklı kullanım alanlarıyla da neredeyse bütün sektörde kullanıma uygun …

Silikon Hortum

Silikon hortum, dayanıklı olmasıyla birçok sektör tarafından kullanılmaktadır. Silikon hortumlar ısıya, neme ve aşınmaya oldukça …

WhatsApp WhatsApp us