Cuma, 24 Eylül 2021

Silikon Membranlar

Silikon membranlar, kaliteli ve yüksek ömürlü yapısı sayesinde birbirinden farklı sektörlerde uzun yıllar boyunca kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Bu ürünler yüksek esneme ve ısı dayanımı sayesinde çoğu sektörde kendine yer bulmuştur. 250°’ye kadar herhangi bir bozulma göstermediği için yüksek ısı ile çalışılan bölgelerde de kullanılmasını sağlamaktadır.

Bu ürünler doğal kauçuk kullanılarak üretilir ve farklı işlemler için preslenerek yüzeye yapıştırılmak sureti ile kullanılır. Membranın amacı yalıtım sağlayabilmektir. Kullanılan silikon membranlar, bina ve konutların uzun yıllar boyunca sağlığı tehdit etmeyecek şekilde yalıtılmasını sağlar. Bu ürün ısı ve su yalıtımında gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Silikonun sağlığa risk oluşturmayan ve koku üretmeyen yapısı ile membranın birleşimi kusursuz yalıtım sağlar.

Silikon Membranların Özellikleri
Silikon membranlar, müşteri ihtiyaçlarına göre sipariş edilebilen oldukça fonksiyonlu ürünlerdir. Levha genişliği müşterilerin siparişlerine göre farklı boyutlarda olabilir. Yüksek ısı koşullarına rağmen gösterdiği direnç gücü sayesinde uzun yıllar boyunca sağlam yapısını koruyabilir. 250° ısıya dayanıklı olduğu gibi -40° düşük ısıda da gerekli izolasyonun sağlanması hususunda yardımcı olur.

Isı, sıvı ve elektrik yalıtımı açısından kullanıma elverişli olan silikon membranlar, genellikle yurt dışından ithal edilmektedir. Uzak Doğu üretimi ile ülkemize gelen ürünler, Avrupa ürünlerine oranla daha uygun fiyatlı; fakat kalite açısından daha düşük profillidir. Bu nedenle Avrupa ülkelerinden ithal edilen ürünlerin veya ülkemizde üretilmiş olan ürünlerin kullanımı tavsiye edilmektedir.

Birbirinden farklı sektörlerde gönül rahatlığı ile kullanılabilen silikon membranlar, herhangi bir kokunun oluşumuna sebep olmaz. Bu nedenle gıda sektöründe dahi gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Yumuşak ve elastik yapıya sahip olan silikon memnbranlar, bu özellikleri sayesinde elektrik ve elektronik alanında da kullanılmaktadır. Elektrik yalıtımını mükemmel derecede gerçekleştiren silikon membranlar sayesinde insan sağlığı tehdit edilmeden yalıtım gerçekleştirilmiş olur.

Silikon membranların en önemli özelliği hava koşullarına karşı dirençli bir yapıya sahip olmasıdır. Bu özelliği sayesinde iç mekanlarda olduğu gibi dış mekanlarda da tercih edilen ürünler arasında yer almıştır. Su geçirmez yapısı sayesinde makine sanayi gibi oldukça önemli olan sektörlerde de kullanılan silikon membranlar, alev geciktirici özelliğe de sahiptir.

Silikon Membran Fiyatları
Silikon membranlar, farklı fiyat politikaları ile fiyatlandırılan ürünlerdendir. Üretim kalitesi fiyatını etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Avrupa menşeli olarak üretilen silikon membranlar, kalitelidir ve diğer silikon membranlara oranla pahalıdır.

Silikon membranları etkileyen bir diğer özellik ise kullanılacağı sektör açısından farklılaşan boyutlarıdır. Boyutlar ve kalınlık değiştiği zaman fiyatta artış meydana gelmektedir. Sertlik ve esneklik yapısı da üretime göre farklılık arz eder. Kullanıldığı alana göre esnekliği %700 ile %1000 arasında değişim göstermektedir. Farklı renklerde de üretimi mümkün olan bu ürünler ile istenilen uzunluğa sahip silikon membrana sahip olabilirsiniz. Yüksek kaliteye sahip silikon membranlar ile ihtiyacınızı kısa sürede karşılayabilirsiniz.

Bunlar da İlgini Çekebilir

Silikon Hamuru

Silikon malzemeler birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Farklı kullanım alanlarıyla da neredeyse bütün sektörde kullanıma uygun …

Silikon Hortum

Silikon hortum, dayanıklı olmasıyla birçok sektör tarafından kullanılmaktadır. Silikon hortumlar ısıya, neme ve aşınmaya oldukça …

WhatsApp WhatsApp us